תמ"א 38 היא תוכנית המתאר לחיזוק מבנים קיימים ובמדינת ישראל, שהינה מועדת לפורענות מבחינת רעידות אדמה, יש לכך חשיבות עליונה. המטרה בתמ"א 38 היא לפני הכול לגרום לבניין שבו נמצא הנכס שלכם להיות הרבה יותר יציב ולכן לא כדאי לדחות את העניין הזה. אומנם זה נכון שכאשר עושים עבודות תמ"א 38 מדובר על כמה חודשים שלא נוח לחיות בהם במבנה, אך מצד שני, זו הדרך היחידה להבטיח שיהיה עתיד למבנה. בנוסף לכך, במסגרת תוכנית מתאר זו בעלי הדירות בבניין יכולים רק להרוויח, כמו היזם, שכן במסגרת חיזוק המבנה מבצעים לא מעט עבודות. ערך הדירות עולה, בונים בהן מרפסות במידת האפשרות, משפצים את הלובי ואף יוצרים עוד מקומות חניה. לכן, בבואנו לנסות להחליט האם כדאי להיכנס לפרויקט כזה או לא, אנחנו נראה שהתשובה היא חד משמעית כן.

הכנת השטח

בדרך כלל כאשר מתחילים פרויקט של תמ"א 38 צריך לבצע מספר עבודות עפר כדי שניתן יהיה לעבוד אח"כ בצורה נכונה וללא עיקובים מיותרים. יש לא מעט סוגים של עבודות עפר שצריך לבצע בבניינים, בין אם זה סלילת כביש גישה, יצירת מקומות חניה או כל עבודת עפר אחרת. יש מקרים שבהם יהיה צורך לבצע עבודות עפר כמו יישור השטח, חיזוק שלו או עבודות שונות, כך שבהחלט כדאי יהיה לבדוק בידי מי מפקידים את המשימה הזאת. זה לא סוד שבמדינת ישראל יש לא מעט חברות מקצועיות שיכולות לתת לכם שירות בתחום עבודות העפר, אך לא מכל חברה תקבלו את הטוב ביותר. לכן אנחנו מציעים לכם לבדוק אל מי אתם פונים, שכן כדי לבצע עבודות עפר על הצד הטוב ביותר צריך:

  • ידע בתחום
  • מקצועיות וניסיון
  • ציוד מתאים
  • אנשי צוות מומחים

אם אתם רוצים להיות בטוחים שהמבנה שלכם בידיים טובות וכי אין לכם סיבה לדאוג, הרי שהכתובת הנכונה היא חברת "גרינברג פיתוח ובנייה בע"מ". מדובר על חברה וותיקה ומנוסה ואיתה אתם יכולים להיות בטוחים שאין לכם סיבה לחשוש.

תכנון העלויות והתקציב

בין אם צריך לבצע בבניין שלכם עבודות עפר שונות לקראת הפרויקט של תמ"א 38 ובין אם לא, חשוב מאוד להבין לאיזה הוצאות כלכליות אתם נכנסים. כדי שלא תהיינה הפתעות לא נעימות בעתיד או עימותים מיותרים מול היזם, מומלץ מאוד גם לשכור את שירותיו של עו"ד תמ"א 38 שממנה תוכלו לקבל שירות אדיב ומקצועי. יש היום לא מעט נותני שירות בתחומים האלה כך שבהחלט כדאי לכם לבדוק עוד היום את האפשרויות השונות ולבחור את אנשי המקצוע שלכם. חשוב לזכור שבסופו של דבר כל בעלי הדירות בבניין יחלקו ביניהם את העלויות כך שלרוב זה יוצא משתלם לכולם.