קנית דירה חדשה בפרויקט תמא 38? למעשה זה לא ממש משנה באיזה סוג של פרויקט הזמנתם את הדירה החדשה שלכם, בכל מקרה של קבלת דירה חדשה מקבלן חשוב מאוד לבצע בדיקת בדק בית וחשוב גם לוודא שהבדיקה מבוצעת בזמנים הקבועים בחוק, על מנת שתוכלו ליהנות מההגנות הניתנות לכם במסגרת חוק המכר. מהי בדיקת בדק בית ומדוע חשוב לבצע בדק בית לדירה חדשה בפרויקט תמא 38? על כך בשורות הבאות.

 

מהי בדיקת בדק בית?

בדק בית היא בדיקה שבמסגרתה בודק מהנדס בניין מוסמך, את קיומם של ליקויי בנייה בדירה. ליקויים אלה יכולים לכלול ליקויים אסתטיים, ליקויים מבניים, ליקויים בטיחותיים, ליקויים הנדסיים וכל ליקוי אחר שנובע מתהליך הבנייה. כמו כן, במסגרת הבדיקה נבחנים כל האישורים והמסמכים של המבנה על מנת לוודא שהוא נרשם כראוי וקיבל את כל האישורים הנדרשים במסגרת היתר הבנייה ותהליכי הרישום של הנכס ברשם המקרקעין. בדיקת בדק בית מבוצעת על פי רשימה שנראית כמו רשימת מכולת, ובה מפורטות כל הבדיקות שיש לבצע. בתום הבדיקה, מקבל הלקוח דו"ח בדק בית מהמהנדס המבצע. דו"ח זה הוא מסמך משפטי לכל דבר ועניין ואיתו יכול לפנות הלקוח לקבלן המבצע על מנת לדרוש את תיקון הליקויים על פי חוק המכר ואם הקבלן לא יסכים לכך, יוכל הדו"ח לשמש את הלקוח כראיה קבילה במסגרת מאבק משפטי  מומחי הבדק בית של חברת הדר בדק מתמחים בליווי בעלי דירות לכל אורך תהליך בדק הבית .

 

מדוע חשוב לבצע את הבדיקה בדירה חדשה בפרויקט תמא 38?

כשאתם נכנסים לדירה חדשה מקבלן, או אפילו כשאתם נכנסים לדירה יד שנייה או מבצעים שיפוץ נרחב בבית, אין לכם באמת את היכולת לבחון את התוצאה בעין מקצועית. בדיקת בדק בית היא למעשה השירות שמאפשר לכם לבחון את הנכס בצורה מקצועית ויסודית ולספק לכם את כל המידע הדרוש לכם על ליקויי בנייה בנכס. משם אתם יכולים להחליט על מה אתם נאבקים ועל מה לא. בדק בית לדירה חדשה בפרויקט תמא 38 היא אפילו חשובה יותר והסיבה לכך היא זו: פרויקט תמא 38 הוא פרויקט הבנייה היחיד שבו ישנם למעשה שלושה צדדים לחוזה – דיירי הבניין הקיים, הדיירים החדשים שנכנסים לדירות החדשות שנוספו לבניין וכמובן היזם עצמו. בפרויקטים רבים של תמא 38, עלול היזם להתחייב לשני דברים שונים ואפילו מנוגדים, פעם אחת לדיירים הקיימים ופעם אחת לדיירים החדשים, על פי האינטרסים שלו. מצב זה עלול ליצור מצבים של בנייה מתחת לרמת הסטנדרטים שנקבעה ולעיתים גם בניגוד למפרט שנמסר לדיירים. על כן, חשוב מאוד א' לפקח על תהליך הבנייה כאשר הוא מבוצע בזמן אמת, וב' לבצע בדיקת בדק בית לדירה חדשה בפרויקט תמא 38, בכדי לקבל את כל ההגנות שעובדות לטובתכם במסגרת חוק המכר ואחריות על פרויקטי בנייה.