החלטה מורכבת שעל דיירים בפרויקטים של תמ"א 38, תמ"א 38/2 ובינוי פינוי צריכים לקבל, היא בחירת עו"ד שילווה את הדיירים לכל אורך הפרויקט.

בחירת עו"ד היא בהחלט קשה ומורכבת, כמעט כמו בחירת היזם לפרויקט. האפשרויות הרבות הניתנות לדיירים והאינטרסים המשותפים לדיירים וליזם צריכים להיות מעוגנים היטב בחוזה המשפטי.

נזכיר שהפרויקטים הם הליכים שעלולים להיות ארוכים ומורכבים מבחינה משפטית, והן מבחינת מיסוי, לכן דיירים שמעוניינים ליהנות מהאפשרויות הרבות שיש לפרויקט מסוג זה להציע, צריכים להיות מיוצגים ע"י עו"ד מומחה, בעל ניסיון קודם בתחום הפרויקט, ותושייה אשר בלעדיה הפרויקט לא יוכל להתקדם.

השלב הראשוני הוא קבלת המלצות מגורמים שונים; חברים, מכרים וקולגות לעבודה.

אנו יכולים לעזור ולהמליץ על עו"ד, שמייצגים כמובן אך ורק את הדיירים בפרויקטים השונים שלנו, ועו"ד שאנו בטוחים במקצועיות שלהם מול הדיירים מניסיון עבר.

הרבה פעמים קבלת החלטה שגויה בבחירת העו"ד יכולה 'לתקוע' את הפרויקט במסגרת תמ"א 38 במשך תקופה לא מוגבלת בזמן, עקב אי הבנה וחוסר ידע בתחום.

הגעתם להחלטה? כל הדיירים מסכימים? מעולה!

עכשיו אנחנו מגיעים להרכבת החוזה המשפטי בין הדיירים ליזם. תהליך זה תלוי במהירות הגעה להבנות ולתנאים עליהם מסכימים הצדדים (היזם והדיירים), ולאחר מכן עו"ד של שני הצדדים יוודאו שאין חורים בהסכם מבחינת שני הצדדים, שכל הערבויות עפ"י חוק מופיעות בחוזה, ושכולם מרוצים.

החוזה גמור. מה עכשיו?

שלב החתימות על החוזה מטעם הדיירים יכול להיגמר בערב החתימה, אך גם עלול לקחת זמן. הכל תלוי בכם.

החוזה חתום! בשעה טובה!

עכשיו אנחנו, נתחיל לעבוד על התוכניות של המבנה לעומק, ונתחיל בהליך קבלת ההיתר וכל האישורים הנדרשים על מנת לשפר את איכות חייכם ולהוציא לפועל את הפרויקט.

בהצלחה!