פרוייקט תמא 38 הינו פרוייקט שרבים היו רוצים לקחת חלק בו עם דירתם הנוכחית. מטרת הפרוייקט היא לאפשר לדיירים בבתים אלו להנות מנראות משודרגת, לצד חיזוק הבניין על פי תקני הבטיחות המחמירים ביותר.

אפשרויות שונות לשדרוג במסגרת התמא

אכן, מטרת העל של עבודות התמא היא להתאים את בנייני המגורים אל התקנים המחמירים ביותר של הבטיחות, הרלוונטים לתקנים של הימים המודרנים. יחד עם זאת, לא אחת מנצלים את פרוייקט התמא על מנת לשדרג את חיי הדיירים. כך לדוגמא, ניתן להוסיף מעלית בבניין מגורים שבו לא נכחה מעולם מעלית. כידוע, מדובר על בניינים מעט ישנים, כך שעולה הסבירות כי האוכלוסייה המתגוררת בבניינים בחלקה או ברובה הינה אוכלוסייה מבוגרת, כך שמדובר על שדרוג פלאים המקל את חיי הדיירים בצורה משמעותית ויוצאת דופן.

מחזקים את הבניין – מחזקים את איכות החיים

לאורך עבודות התמא, מבצעת החברה המבצעת עבודות רבות שהתכלית שלהן היא לחזק את הבתים על מנת לוודא כי הם עמידים בפני רעידות אדמה, תנאי מזג אוויר קיצוני ועוד. בעת שמחזקים את הבניין, מחזקים גם את איכות החיים שלכם מבלי שאתם שמים לב. מעבר לכך שתרגישו בטוחים יותר בסביבת המגורים שלכם, הרי שחיזוק הבניין גם מאפשר הוספה של מרפסות בבתים, קומות נוספות בבניין ואפילו – מעלית לטובת רווחת הדיירים.

הולכים על הטוב ביותר – הולכים על בטוח

חברות התמא המבצעות פרוייקטים שכאלו הינן חברות בעלות שם וניסיון רב בפרויקטים מסוג זה. ישנה חשיבות אדירה לבחירת החברה המתאימה ביותר, שכן התוצאות הינן בהתאם. הגורמים המעורבים בבחירת החברה ובבחירת הבניין שלכם לפרוייקט התמא, עושים הכל על מנת להבטיח כי מדובר על אנשי מקצוע איכותיים, המבצעים את עבודתם על הצד הטוב ביותר, כשמטרת העל שלהם היא להנגיש את איכות החיים לדיירים השונים. איכות החיים של הדיירים משתנה מן הקצה אל הקצה גם בפאן הבטיחותי, וגם הודות לאקססוריז שונים לרבות אינטרקום, רחבת לובי משופצת ומעלית.

ורגע לפני שנושמים לרווחה – בודקים שהכל התבצע כשורה

מטבע הדברים, ביצוע תמ"א 38 מצריך עבודה פולשנית וחודרנית שבאה לידי ביטוי כלפי חוץ וכלפי פנים. לעתים, ובתום לב, תוך כדי ביצוע העבודות, נוצרים לא אחת פגמים מסוימים שצריך לתקנם. הקבלנים העובדים בפרוייקטים עושים ככל שביכולתם על מנת להבטיח סביבת מגורים בטוחה ואסתטית, והם אכן עומדים ביעדם במרבית הפעמים. יחד עם זאת, על מנת להעניק לעצמכם שקט נפשי ואת הידיעה כי העבודה התבצעה כשורה והנכם אכן עוברים אל בית מחודש – כדאי לערוך בדק בית לאחר תמא 38. בדיקה שכזו הינה תו תקן לעבודת הקבלנים, שישמחו לדעת במידה והתגלה כשל או ליקוי או בעקבות עבודתם, או לחילופין – כזה שתמיד נכח שם וכדאי לתקנו טרם אתם עוברים אל הדירה המחודשת שלכם. תתחדשו!