נדל"ן, מאז ומתמיד היווה השקעה טובה לכאלה שידעו לצפות את העתיד ורכשו בתים, דירות, בניינים ובתים כהשקעה. אולם, בשנים האחרונות, בין שאר מגמות ההשקעה, אנחנו פוגשים יותר ויותר רוכשים שבחינת ההשקעה שלהם נעשית דרך השאלה "האם אני-עצמי הייתי גר/ה בדירה או באזור העומדים על הפרק?" ופחות דרך אפשרות התשואה האפשרית. חלפו הימים בהם אנשים ראו דירה כ"השקעה" בלבד, ואז, כאשר, מסיבות שונות, נאלצו לגור בה, הם הפכו לאומללים (בשל נתוניה של הדירה, בשל מיקומה, בשל קירבה או ריחוק מתשתיות עירוניות נדרשות, ממוסדות חינוך וכד'). הרוכשים/משקיעים של היום בוחנים את הרכישה בעיניים שונות וחדשות.

פרויקטים חדשים בתל אביב

זוהי אחת הסיבות העיקריות לכך, כי פרויקטים חדשים בתל אביב נמצאים על הכוונת של זוגות צעירים רבים ומשפחות צעירות ובוגרות גם יחד. אזור תל אביב, מאז ומתמיד הווה מקור משיכה לאנשים צעירים מכל רחבי הארץ, אשר חיפשו את הנוחות שישנה בשפע של מקומות תעסוקה וחיי לילה סוערים, מצד אחד, ומצד שני גם תשתיות עירוניות זמינות, תחבורה ציבורית מפותחת וסגנון חיים של "עיר גדולה". צעירים אלה הזרימו דם חדש לאזורים הישנים של העיר, מצאו את מקומם בצד תושביה הוותיקים, ואף זרמו לשכונות חדשות שנבנו (במידה רבה, במיוחד עבורם) במקומות שונים בעיר.

מה יש לתל אביב להציע לזוגות ולמשפחות?

אם נתבונן על צרכיהן של משפחות שלהן ילדים בגילאים שונים, נגלה, כי הם מורכבים מעט יותר משל רווקים, זוגות צעירים או אנשים מבוגרים. הצורך במוסדות חינוך זמינים לכל הגילאים, בקופות חולים, בגני שעשועים, בתעסוקה לשעות הפנאי (חוגים, מרכזי פעילות, מוזיאונים, ספריות), ובתחבורה ציבורית זמינה ושוטפת שתביא את הילדים והנוער לכל אלה, הופך את בחירת מקום המגורים למעט יותר מסובך, כאשר יש לכם ילדים. עם זאת, גם זו משימה שהעיר תל אביב עומדת בה בהצלחה, שכן, אחת מהמגמות האחרונות שהפציעה לאחרונה בתחום פרויקטים חדשים בתל אביב, היא בניית שכונה שלמה, הכוללת לא רק בנייני דירות, אלא אף מרכז קניות, גני שעשועים ושירותים שכונתיים נוספים. מעין "עיר בתוך עיר".

למה דווקא תל אביב?

בשל תכנון חכם ומרחיק-ראות (בשונה מרוב הערים האחרות בארץ), העיר תל אביב, מצליחה למצוא את שביל הזהב שבין כל הדרישות הרבות והמנוגדות. היא מקפידה לבנות, לפתח ולמתג את עצמה כעיר גדולה, רב-תרבותית ובין-לאומית, ויחד עם זאת, ממשיכה לטפח את צביונה המיוחד, תוך שמירה על שכונות ומבנים היסטוריים, אשר נבנו בתקופות שונות במהלך עשרות השנים שחלפו מאז נוסדה. בשל תכונה זו (או, יותר נכון, גישה אורבנית זו), העיר תל אביב נחשבת לעיר המיועדת לכולם – לצעירים המחפשים את דרכם בחיים, לזוגות שזה עתה נישאו ומתחילים בבניית משפחתם הצעירה, למשפחות עם ילדים צעירים או בוגרים, לאזרחים ותיקים – לכולם.