מה זה מרפסות תלויות? ומדוע רבים בוחרים בשיטה זאת עבור מבנים קיימים במסגרת פרוייקט תמא 38 ? אם אתם רוצים להרחיב נכסים ואף להעלות את ערכם – חשוב שתדעו יותר אודות הכדאיות של הוספת מרחב חיצוני איכותי למבנה.

איך מוסיפים מרפסות תלויות במסגרת תמא 38  ?

הרחבת נכס קיים יכולה להתבצע באמצעות הוספת מרפסת, בעוד שכיום ישנן שיטות המקנות את היכולת להוסיף מרפסת באמצעות שיטת בנייה חדשנית.

מאז "חוק המרפסות" הגורס כי כבר אין צורך לקבל את אישור השכנים כדי להוסיף מרפסת לדירה בבניין, (כיום כל מה שיש לעשות הוא לקבל אישור בנייה מהרשויות), רבים בוחרים להוסיף מרחב חיצוני לדירה, ובכך להעלות את ערך הנכס ולהוסיף אור בדירה ואיכות חיים.

קווים לדמותה של מרפסת תלויה בפרויקט תמא 38

אז מה המשמעות של מרפסות תלויות? מרפסות אלה המאפשרות עיגון מכני של יתדות פלדה הננעצות לבטון תוך שיתדות אלה משמשות לעיגון המבנה ועמידה של המרפסת בעומסים של יותר מ 5 טון.

באמצע עיגון מוטות הפלדה אל מבנה קיים ושימוש בדבקים כימיים מתקדמים, ניתן להתחיל בהוספת מרפסת תלויה, תוך שבפעולה נעשה קידוח מצדי הקיר שנועד לקבע את המבנה ולבטח אותו.

באמצעות שימוש בעוגנים לתקרה, לקורות ולעמודים של המבנה – מתבצעת הוספת מרפסת תלויה בעוד שלאחר מכן נעשה ריצוף למרחב והוספת מעקות ושלל אלמנטים שהופכים את המרפסת לתלויה בביטחון חזקה.

בתהליך הבנייה מבצעים המומחים גם גוולון למוטות הפלדה, שנועד לצפות את מוטות הפלדה בשכבות אבץ המגינות על החומר מפני חמצון ושחיקה.

כיום ישנן מגוון חברות בנייה וקבלני שיפוצים ובנייה המאפשרים הוספת מרפסות בשיטות שונות, בעוד שהוספת מרפסת תלויה נחשבת לדרך היעילה ביותר לבצע את התוספת האמורה.

כיצד אפשר לקבל היתר בנייה למרפסת תלויה?

כדי לקבל את ההיתרים הדרושים, יש בתחילה לבחור בחברת בנייה המעסיקה מהנדסים או קונסטרקטורים שיכולים לבצע את פעולות התכנון והביצוע. באמצעות הצגת תכניות הנדסיות, רבים יכולים לקבל במהירות את אישורי הבנייה, כמו גם ליהנות משאר שירותים אותם מציעות חברות בנייה מקצועיות כמו שירותי בדק בית בהוספת מרפסת ושירותי פיקוח בזמן שיפוצים ובנייה.

בבחירת חברות מסוג זה, תוכלו להיות בטוחים שהוספת המרפסת תעשה בצורה טובה ונכונה, תוך אבטחה וקבלת היכולת להוסיף את המרפסת התלויה גם בשיטת הבנייה המסורתית וגם בשיטת הבנייה הקלה.