בשנים האחרונות הוכח כי השקעות בנדל"ן הן אפיק מועדף על רבים שרוצים להבטיח תשואה יפה על כספם. על מנת למצות את מלוא הפוטנציאל מהשקעה בתחום זה חשוב ומומלץ להתקשר עם אנשי מקצוע המכירים היטב את השוק, לרבות הגורמים המשפיעים עליו, ויכולים לסייע לכם לאפיין ולהגדיר את הצרכים ואת הציפיות, כדי שהכסף שלכם יעבוד עבורכם וישיא לכם תשואה יפה.

באחרונה מוצע למשקיעים פוטנציאליים לבצע השקעות בנדל"ן גם אם ברשותם סכום התחלתי שנאמד ב 100.00 ₪ בלבד. מתברר כי אופציה זו אטרקטיבית גם למי שאין ברשותם סכומי כסף גבוהים מאוד.

באמצעות מסלולי ההשקעות המוצעים ניתן לרכוש או להשקיע באופנים הבאים:

  1. רכישת דירה להשקעה באזורי הפריפריה, אשר ערך הדירות בהן מאמיר בשל סיבות שונות כגון: העתקת בסיסי צבא לאזור הדרום, רכבות המאפשרות נגישות וזמינות של אנשים להגיע במהירות יחסית לצפון הארץ ולדרומה, השפעתה של מגמת עלייה בשוק הנדל"ן כולו ועוד.
  2. קרן השקעות בנדל"ן בארץ ומחוץ לה, כאשר המשקיע רוכש יחידות השתתפות בקרן ההשקעה. הסיכון מחושב ומושכל היות שהסכום נמוך באופן יחסי מאחר שקיימת התאגדות של קבוצת משקיעים המצמצמת את הסיכון של כל משקיע בה.
  3. השקעה בפרויקטים של תמ"א 38 כמו גם בפרויקטים של מגורים חדשים ובנכסים מניבים. מסלול זה אטרקטיבי בעיקר למשקיעים בפרויקטים המתבצעים בגוש דן בכלל ובתל אביב בפרט, היות שבפריפריה אפיק זה פחות אטרקטיבי.
  4. רכישת מגרש, שבו עתידים להיבנות בתים.

השקעה בנדל"ן היא השקעה כדאית

כאשר אנשים מתלבטים היכן להשקיע את כספם, פתוחות בפניהם אפשרויות שונות, כל אחת מהן עם מקדם סיכון שונה. שוק הנדל"ן נחשב לתחום שמידת הסיכון בו נמוכה יחסית ו"ההתעסקות" בו אף היא מצומצמת. עם זאת, היות שמדובר בהשקעה של  סכום כסף משמעותי, חשוב שהיא תיעשה באופן תבוני ומושכל, תתבסס על בסיס נתונים רחב ועדכני ותתבצע רק לאחר קבלת ייעוץ מקצועי וליווי של אנשי מקצוע המתמחים בתחום זה.

מצוקת דיור בכלל ובאזור המרכז בפרט היא אחד הגורמים להאמרת שווי הדירות ולהפיכת השקעה בנכסים לדיור – למכירה או להשכרה- לאפיק מועדף ואטרקטיבי עבור משקיעים.

מהו נכס מניב?

נכס מניב מאפשר לאדם לקיים את שגרת חייו בראש שקט, בידיעה כי בכל חודש מובטח לו תשלום קבוע עבור דירה שהוא משכיר. עם זאת, יש גורמים שונים המשפיעים על יציבותו של שוק הנדל"ן  כמו גם על התנודות שבו. היכולת של בעל מקצוע בתחום זה לאמוד את המגמות, להתנהל נכון בתוכן ולצפות שינוי בהן מהווה יתרון חשוב, אשר על מי שמתכננים להשקיע בשוק זה להיעזר בו לפני קבלת החלטה על סוג ההשקעה בנדל"ן ועל מיקומה.

בשורה התחתונה: השקעות נדל"ן  הן "להיט" בקרב ציבור הולך וגדל של אנשים המחפשים אפיק סולידי, יציב ובטוח, לכספים שצברו במשך השנים. השקעה נבונה ומושכלת עשויה להניב תשואה יפה בהחלט.