אתם יכולים בוודאי לשאול את עצמכם מה הקשר בין פרגולה ובין תמא 38, אלא שמי שמכיר את ההתפתחות של תכנית תמא 38 לאורך השנים, יודע כי התקנת פרגולה מאלומיניום בפרויקט תמא 38 כמו עוד שורה ארוכה של פעולות עיצוב ושדרוג הבית הם מהלכים סופר טבעיים לכל מי שמשתתף בתכנית תמא 38 ועל כך נדבר בשורות הבאות.

 

איך קשור עיצוב הבית לתמא 38?

כפי שידוע לכל, תמא 38 היא תכנית ממשלתית שמטרתה המרכזית היא חיזוק מבנים מיושנים שקיבלו את היתר הבנייה שלהם לפני 1980 ואשר אינם עומדים בתקן הישראלי לעמידות מבנים בפני רעידות אדמה. תכנית זו מבוססת על מימון פרויקט החיזוק על ידי הקבלן המבצע בתמורה לזכויות בנייה הניתנות לו לבניית דירות נוספות בראש הבניין ומכירתן לצורך הפקת הרווח על הפרויקט כולו, כך שהדיירים לא צריכים לממן דבר. יחד עם זאת, עם השנים ובמחשבה הגיונית לחלוטין, הלכו והתרחבו הפרויקטים של תמא 38, שכן אם כבר מפנים את הבניין מדייריו ואם כבר מבצעים שבירת קירות, בניית עמודי תמך ושינויים מרחיקי לכת בבניין, אפשר גם לנצל את המהלך לשיפוץ הדירות ולשדרוג העיצוב שלהן.

 

ואיך קשורות פרגולות אלומיניום לתמא 38?

בדיוק סביב אותו קו חשיבה הגיוני, אם כבר עורכים שיפוץ כללי לבניין ואם כבר מכלילים בשיפוץ הזה גם את שיפוץ הדירות, זאת הזדמנות נהדרת להוסיף פרגולה לחצר הבית, לגינה או למרפסת השמש וכאן נכנסת האופציה של התקנת פרגולות אלומיניום בפרויקט תמא 38. מן הסתם, כל שינוי בדירה הפרטית הוא שינוי שייתכן וניתן יהיה לסגור עם הקבלן, כך שיהיה כלול בתכנית הכוללת ללא תשלום כלשהו מצד הדיירים (יתרונה של תחרות חופשית), אבל ייתכן גם שהדייר הספציפי שרוצה להוסיף פרגולה או לבצע עבודות גבס או לבצע פעולות שיפוץ נוספות, יצטרך לממן אותן בעצמו או לפחות להשתתף בהן. אלו הם כבר דברים שצריך לבחון פר פרויקט וכל האפשרויות פתוחות.

 

הזדמנות נהדרת לשיפור איכות החיים בבית

התקנת פרגולה מאלומיניום בפרויקט תמא 38 כמו עוד שורה של פעולות עיצוב שניתן לעשות במסגרת הפרויקט מעניקה לכם הזדמנות נהדרת להביא את הבית שלכם אל הסטנדרטים העיצוביים שעליהם חלמתם לאורך שנים, במיוחד לאור העובדה שמדובר במבנים ישנים במיוחד. פרגולות אלומיניום, חלונות אלומיניום, דלתות אלומיניום, מטבח חדש, ריצוף חדש, עבודות גבס – ישנן שורה של פעולות שדרוג שתוכלו לבצע במסגרת הפרויקט ולעיתים גם לא תצטרכו לשלם על זה דבר, אם כי לרוב בכל עבודות עיצוב הפנים הדיירים דווקא כן משתתפים ואף מממנים בעצמם לחלוטין.

מה שאתם רוצים לוודא הוא שהקבלן שאתם בוחרים לביצוע תמא 38 הוא קבלן מקצועי ומוסמך שעובד עם מהנדסים וקונסטרוקטורים מורשים ושפרגולות האלומיניום שלכם מיוצרות על ידי יצרן מקצועי.