מטרתו של פרוייקט תמ״א 38 הוא בראש ובראשונה לחזק את המבנה הקיים בפני רעידות אדמה. יחד עם זאת, בשנת 2005 אישרה ממשלת ישראל בנוסף לחיזוק המבנה לאפשר ביצוע שיפוץ במבנה בתנאים אופטימליים מה שלמעשה ישדרג בצורה ניכרת את איכות החיים של בעלי הדירות, יעלה את רמת החיים שלהם וייתן להם את האפשרות לחיות בבניין מחודש. קיימים כמה סוגים של פרוייקטים המאושרים כ-תמ״א 38 – יש בניינים אשר עוברים חיזוק בלבד, בניינים שעוברים חיזוק ובנוסף מוסיפים להם דירות חדשות, בניינים שעוברים חיזוק ובהם מגדילים את שטח הדירות הקיימות ובניינים שעוברים חיזוק ומוסיפים להם מרפסת. כך או כך הבניין עובר שינויים רבים, שינויים שבאים לטובת הדיירים או בעלי הדירות המשכירים את דירותיהם, מה שלרוב מאפשר להם בסוף הפרוייקט להעלות את שכר הדירה.

מתי צריך הובלה קטנה בהקשר של תמ״א 38?

משפחות רבות בוחרות לנצל את ההזדמנות ו – ״על הדרך״ לבצע  בנוסף ל- תמ״א 38 שיפוץ מקיף או מסיבי בתוך הדירה שלהם, כך שאחרי סיום פרויקט התמ״א הן יוכלו לחזור לבית חדש, משודרג ורחב ידיים. במצבים אלו אותם אנשים עובדים לדירה זמנית אחרת או חוזרים לבית הוריהם במטרה לאפשר לשיפוץ להתנהל בצורה המיטבית ומבלי שאיכות חייהם תיפגע שכן הן בזמן תמ״א והן בזמן שיפוץ קשה מאוד לנהל חיים סדירים.  במקרים אלו, נזדקק לשירותי הובלה קטנה שכן את חלק מהדברים נרצה להעביר איתנו, לאחסן במחסן מסודר ואת חלקם נוכל להשאיר בדירה הקודמת.

מה מעבירים ומה משאירים?

ראשית מומלץ לבצע רשימה מסודרת ולהחליט אילו רהיטים, מכשירי חשמל וחפצים ברצונכם להשאיר בדירה, גם אחרי השיפוץ. את החפצים שאינכם מעוניינים לשמור מומלץ להעביר הלאה, למכור או למסור בעוד בחפצים שנשארים יש לבצע מיון נוסף. שנית, חפצים שעלולים להפריע לתהליך השיפוץ יש לארוז כמו שצריך בין אם בניילונים ובין אם בארגזים ולהעביר למקום נקי, יבש ומסודר בכדי שיישמרו לכם לאחרי השיפוץ. חפצים שלא מפריעים לתהליך השיפוץ ויכולים להישאר בדירה מומלץ לעטוף גם כן בניילונים ולשים במקום מרוכז. חברת הובלות קטנות היא הפתרון המושלם לתהליך שיפוץ במקביל לביצוע תמ״א 38 שכן התמחור שלה נעשה על פי העברת פרטים בודדים ולא על פי תכולת דירה שלמה מה שיחסוך לכם בעלויות המעבר. זכרו, מדובר במעבר זמני ולכן יש לחשוב קדימה ולתכנן את המעבר באופן שיקל עליכם ויאפשר לשיפוץ להתבצע כמו שצריך.