הציצו שנייה החוצה, אם אינכם קוראים את המאמר הזה בשעת לילה מאוחרת, סביר להניח שמה שאתם רואים בחוץ הוא שמש, והרבה ממנה. מה דעתכם לרתום את הקרניים החמות האלה לצורך יצירת אנרגיה סולארית? אם אתם כבר משתמשים בדוד שמש (וסביר להניח, שכמו כולנו, אתם משתמשים) הרעיון איננו אמור להישמע לכם עתידני או בדיוני מידי, מה גם, שהוא עולה בקנה אחד עם המגמה הירוקה המתפשטת כיום ברחבי העולם. יש המון סיבות טובות להתקין מערכת לייצור אנרגיה סולארית על גג בית פרטי או על גג בניין, ריכזנו את הבולטות ביותר בהן.

שלוש הסיבות הטובות ביותר להתקין מערכת מבוססת אנרגיה סולארית

 העדפה למקורות אנרגיה חלופיים – כדור הארץ שלנו מתחמם, החור באוזון מתרחב ומקורות האנרגיה המתכלה הולכים ומתדלדלים. המגמה הירוקה, אשר מחפשת אלטרנטיבות חלופיות למקורות ההולכים ואוזלים, מצביעה על כך, כי השמש נחשבת למקור המועדף, ולכן, חלק גדול מהמשאבים מופנה לפיתוחים טכנולוגיים של הפקת אנרגיה סולארית. כאן, יש לכם להיות הראשונים במגמה הולכת ומתגברת של מעבר לשימוש במקורות אנרגיה חלופיים.

 מיטוב הנכס – גם אם, כרגע, אינכם חושבים על העתיד ואינכם חושבים על מכירת ביתכם, רצוי לדעת, כי בתים אשר מוכנסים בהם שיפורים כמו הפיכתם לבית חכם או שימוש אנרגיה ממקור סולארי, נחשבים לבתים עדכניים ומושקעים יותר, ולכן, המחיר אותו מוכנים לשלם הרוכשים עבורם הינו גבוה יותר מאשר בית זהה שאיננו משודרג בצורה כזו.

אנרגיה ממקור יציב – מקורות אנרגיה קונבנציונליים תלויים במצבים מדיניים או פוליטיים. לדוגמה, מחר תחלטנה האמירויות, אשר כיום מהוות את מקור הנפט העיקרי בעולם, כי, מסיבה כלשהי, אין ברצונן להמשיך ולהזרים נפט למערב, ואז, נמצא את עצמנו עומדים מול שוקת שבורה. לשמש, אין העדפות פוליטיות, אין סיכון להתרחשות של הפיכה פוליטית, וכנראה, שגם אין סיכוי שהיא תחליט לשבות על בסיס תנאי עבודה לא מספקים.

מיסוד השימוש באנרגיה סולארית

 בנוסף לכך, כיום, במסגרת יוזמת "מונה נטו" חוברות ממשלת ישראל ורשות החשמל הישראלית, כדי להקצות מכסות חשמל לשימוש ביתי, ל"יצרני" חשמל עצמאיים. מידי תקופה מוקצות מכסות בסך X אחוזים מצריכת החשמל הכללית, והמצטרפים ליוזמה לא רק זוכים בחסכון המיידי של אי שימוש בחשמל הקונבנציונאלי, אלא אף יכולים להתקזז עם חברת החשמל על מכסות "עודפות.

לסיכום

אנרגיה סולארית כבר איננה משמשת רק לחמם את דודי השמש הקלאסיים והמסורתיים שלנו, אלא נוטלת חלק במגמה ירוקה, חסכונית ונקייה יותר. לאור השינויים החלים כיום בעולם, גם מבחינה סביבתית וגם מבחינה פוליטית, עדיף להתנתק מהר ככל האפשר מהתלות במקורות אנרגיה מתכלה ולאמץ בהקדם את השמש כמקור האנרגיה העיקרי.