גם אתם שוקלים לרכוש דירה למגורים שתהיה לכם ארבע קירות מגנים? גם אתם בוחנים את האפשרות לרכוש דירה למטרת השקעה? רגע לפני שאתם עושים את העסקה הבאה שלכם ומשקיעים את מיטב כספכם, האם חשבתם על נתיב של רכישת דירות תמ"א 38? פרוייקט התמ"א הינו חלק בלתי נפרד מתהליך של התחדשות עירונית – תכנית המבוססת על הרצון לחזק מבנים ישנים בישראל שנבנו לפני 1980. המטרה? לבסס תשתית חזקה יותר שתוכל לעמוד כנגד רעידות אדמה. אם כן, למה גם לכם כדאי לרכוש דירה בבניין שעבר את הפרוייקט?

תהיו שקטים כי אתם גרים בבניין בטוח

הסיבה הראשונה היא כמובן בטיחותית. בעת שאתם רוכשים דירה בבניין שעבר לאחרונה תמ"א, אתם יכולים להיות שקטים כי אתם גרים בארבע קירות מגנים המבוססים על הטכנולוגיות החדישות ביותר בתחום הבנייה המודרנית. כידוע, לא אחת מוצעות למכירה דירות הנמצאות בבניינים ישנים, כך שתמיד צריך לקחת בחשבון את התשתיות הישנות ואת העובדה כי הבניין מבוסס על שיטות בנייה קדומות יותר. פרויקטים חדשים באזור המרכז שהינם תוצר של תמ"א 38 אם כן, מזמינים גם אתכם ליהנות מפתרון דיור מתקדם ובטוח.

 

אפשרות להשקיע בדירה ולהשכיר אותה לטווח ארוך

כאמור, לא מעטים אלו שמבצעים רכישות נדל"ן לטובת השקעה ולא לטובת מגורים. כשאתם רוכשים את הדירה שלכם בבניין שבוצע בו פרוייקט תמ"א, אתם יכולים להיות בטוחים כי תוכלו להשכיר את הדירה בקלות יתרה. הסיבה? לא הולך להתבצע בבניין פרוייקט תמ"א נוסף בקרוב. מדוע זה כל כך חשוב? ישנן משפחות המחפשות פתרון דיור ושכירות לטווח הארוך, כך שאחד הפרמטרים הנבדקים על ידן הוא האם יש סיכוי כי יפנו אותן מהדירה. במקרה הזה, התשובה היא כאמור שלילית ותוכלו לחתום עם הדיירים שלכם על הסכמי שכירות ארוכים.

 

רוכשים דירה בבניין שעבר תמ"א? סביר כי ערך הדירה יעלה

כמו כן, דעו כי הרכישה שאתם עושים היא רכישה מושכלת וכלכלית. במרבית המקרים, השכונות בהן מבצעים את פרוייקט התמ"א הן שכונות ישנות מאד, שבמידה רבה הופכים אותן משכונות שאין להן ביקוש לשכונות שיש להן ביקוש רב מאד. המשמעות? אתם כעת רוכשים דירה במחיר מסוים, אך בעתיד הקרוב, בעוד כמה שנים עם סיום פרוייקט התמ"א לכל השכונה, ערך הדירה עתיד לעלות בצורה משמעותית כך שהנכס שאתם רוכשים הוא ללא ספק נכס שיוכל להעניק לכם רווח משמעותי בעתיד עם מכירתו.