רוב האנשים אשר מעוניינים לרכוש דירה או נכס נדלנ"י אחר זקוקים לשם כך להלוואת משכנתא.

 

אחת האפשרות העומדות בפני אותם אנשים היא לקחת את המשכנתא באופן עצמאי, ללא קבלת סיוע חיצוני, רק שחשוב לקחת בחשבון, שהדרך להשגת המטרה, היא דרך חתחתים מורכבות וארוכה.
כל מי שעושה את צעדיו הראשונים בעולם המשכנתאות, עתיד לגלות שיש לא מעט החלטות אותן צריך לקבל ולא מעט פעולות אותן צריך לבצע, עד לקבלת הלוואת המשכנתא המיוחלת ובין היתר: בחינה מקיפה של כדאיות עסקת הנדל"ן המתוכננת, בניית תמהיל משכנתא מקיף אשר יותאם למלוא הדרישות והצרכים של הלווים, ניהול משא ומתן מול הבנקים המלווים, בחירת המסלול האטרקטיבי והמתאים ביותר מתוך היצע האפשרויות וכמובן, התמודדות עם כל הבירוקרטיות והאישורים אותם יש להביא בכדי שההלוואה אכן תאושר ותצא אל הפועל.
מכיוון שהתהליך אותו יש לעבור עד לקבלת המשכנתא, הוא ארוך ומורכב ובגלל שהחלטות נכונות יכולות לגרור הוצאת סכומי כסף גבוהים (כמו במקרים של בחירת מסלול משכנתא עם ריביות גבוהות), רבים בוחרים לא לקבל את ההחלטות לבדם ולפנות לצורך כך אל יועץ משכנתאות.

 

תפקידיו של יועץ משכנתאות

אז בין אם אתם תרים אחר שירות של ייעוץ משכנתאות באשדוד ובין אם בכל עיר אחרת, בכדי שתוכלו לגבש החלטה מושכלת, חשוב שתבינו תחילה את תפקידיו של יועץ משכנתאות ואיך למעשה הוא יכול לסייע לכם בהליך ההלוואה.
בשלב הראשון, תפקידו של יועץ המשכנתאות יהיה לבצע ניתוח פיננסי מקיף של הלקוחות תוך דגש על: גובה הכנסות, גילאים, מספר ילדים, חסכונות, תוכניות לעתיד ועוד.. בשלב הבא היועץ יבנה ביחד עם לקוחותיו את תמהיל המשכנתא המותאם עבור צרכיהם הפרטניים.
השלב הבא, יהיה ניהול משא ומתן מול הבנקים ולמעשה איתור ההצעה האטרקטיבית ביותר – הצעה בה הריביות תהיינה הנמוכות ביותר.
השלב האחרון בתהליך, יהיה למעשה קבלת ההלוואה.
כאן חשוב לציין כי יועץ משכנתאות מקצועי, יעמוד לרשות לקוחותיו גם לאחר קבלת ההחלטה ויהיה זמין לכל שאלה או בעיה אשר תצוץ בנוגע להלוואה, במהלך הזמן.

 

קבלת ההחלטות הנכונות

מי שמגיע למסקנה שייעוץ משכנתאות חיצוני הוא שירות חשוב וחיוני בדרך להלוואת המשכנתא, יצטרך בשלב הבא לבחור בקפידה את אותו יועץ משכנתאות או חברה לייעוץ משכנתאות באשקלון או בכל עיר אחרת.
חשוב להקפיד על בחירה נבונה באנשי מקצוע מנוסים ואמינים, אשר אוחזים בידע ובכלים המאפשרים להם להעניק את הייעוץ המקצועי והמקיף ביותר האפשרי.