תמ"א 38 היא אחת התכניות המדוברות ביותר בעשור האחרון ומאפשרת לדיירי הבית לזכות בשיפור הדיור הקיים לצד חיזוק המבנה מפני רעידות אדמה. על פי חוק תמ"א 38 בניינים שנבנו או תוכננו טרם שנת 1980 הדיירים בו יהיו זכאים להתחיל בהליך תמ"א 38 על ידי חברות פרטיות המציעות תכנון מקיף ושפע של הטבות לדיירים כדוגמת הוספת מרפסות, הוספת חדרי ממ"ד, שיפוץ חזיתי של המבנה, הוספת מעלית ועוד מיני הטבות שונות וכמובן לחזק את המבנה על פי תקנות החוק מפני רעידת אדמה, שהרי זוהי התכנית המקורית. בתמורה לכך, הקבלן או היזם יוכל לבנות על גג המבנה דירות נוספות, למכור אותן וכך להרוויח את שכרו בתכנית.

דיירים המעוניינים להתחיל בתכנית תמ"א 38 זקוקים למגוון בעלי מקצוע שיהיו זמינים עבורם בכל עת, כאשר הבחירה הגורלית היא בחירת חברה המומחית בתחום תמ"א 38 כדי שתוכל להוציא לפועל את המשימה. הקבלן או היזם שיבצע זאת צריך להקנות לדיירים ביטחון רב לצג ניהול הפרויקט ביד מקצועית ועבודה מול בעלי מקצוע והרשויות. מבחינת הרשויות המקומיות, הן דווקא מעודדות תכניות תמ"א 38, משום שתכניות אלה משפרות את פני העיר ומעלות את איכות החיים בעיר, ולכן ישנן הקלות שונות עבור הקבלנים והיזמים ביחס לסוגי בנייה אחרת.

כיצד תוכלו לבחור בתבונה חברת תמ"א 38?

בחירת חברה על ידי רשת האינטרנט – רשת האינטרנט נועדה כדי לעשות לנו את החיים הרבה יותר קלים, ולכן די בשיטוט קל ברשת ותוכלו למצוא מגוון רב של חברות המציעות בנייה ויזמות בתחום תמ"א 38. מובן שהאתגר הגדול הוא למצוא בסופו של דבר חברה אמינה ומקצועית שתוכל לספק לכם מענה, ולכן עליכם לבדוק היטב את ניסיונה של החברה, את המצב הפיננסי שלה, את בעלי המקצוע המעורבים בפרויקט וכו'.

בחירת חברה על ידי המלצות – תוכלו לקבל המלצות מדיירים המתגוררים בניינים סמוכים או ממכרים או חברים אשר בצעו לאחרונה תכנית תמ"א 38 ואכן היו מרוצים מהתהליך. מובן שיש לקבל המלצות מהוועד אשר היו בקשר עם החברה היזמית לאורך כל הפרויקט, כך תוכלו להיות בטוחים כי גם אתם תקבלו את אותו שירות.

המלצה מעורך דין מקרקעין – בכל תהליך תמ"א 38 יהיה עליכם להיות בקשר רציף עם עורך דין מקרקעין המומחה לביצוע תכניות תמ"א 38 שילווה אתכם לאורך כל הדרך, בין אם מדובר על הקמת התכנית ועד לחתימת ההסכם עם הקבלן או החברה המבצעת. אם מצאתם עורך דין שכזה, תוכלו לקבל ממנו המלצה חמה על חברה שאיתה הוא עבד לאחרונה והתרשם מהפעילות הקודמת שלה.

בכל מקרה, תמיד כדאי להשוואת ולבחור את הטוב ביותר. תהליך ביצוע תכנית תמ"א 38 היא לא עניין של מה בכך, ולכן השקיע קצת יותר וקבלו הצעות מכמה חברות עד שתמצאו חברה מקצועית לביצוע הפרויקט.