תמ"א 38 זו אותה התוכנית שכולנו מכירים את שמה שכן מדובר על תוכנית המתאר לחיזוק מבנים. הממשלה החליטה על התוכנית הזאת כבר לפני מספר שנים וזאת כיוון שישראל נמצאת בנקודה בעייתית מבחינת הסכנות מפני רעשי אדמה. כדי לעודד את הקבלים ואת בעלי הנכסים להשקיע בנושא ישנם תמריצים שונים ולכן ברור מדוע לא מעט אנשים כבר בחרו להשקיע בפרויקטים כאלה.

עם זאת, מה עושים בבית דירות שבו אחד מהשכנים מתנגד לתוכנית ואיך ניתן יהיה להתמודד עם הדברים? רגע לפני שאתם רצים לעורכי הדין המומחים בתחום הזה כדאי פשוט לדבר עם השכנים כי ב90% מהמקרים כן תצליחו לשנות את דעתם. בהמשך עורך דין יוכל לעזור לכם אך לפני הכול חשוב לפעול בהתאם לחוקי הדמוקרטיה ולראות מה אומר הרוב, איזה אחוזים מתנגדים ואיך אפשר לפתור את הדברים.

למה אתם צריכים עורך דין שילווה אתכם בפרויקט הזה?

עוד לפני שאתם הולכים ומחפשים את עוה"ד המתאים לכם מתוך הרבה עורכי דין רלוונטיים, כדאי יהיה להבין מדוע בכלל אתם צריכים עורך דין שיוכל ללוות אתכם לכל אורך הדרך. העניין הוא שאיש מקצוע כזה מכיר את התחום ובעיקר – הוא יוכל לדאוג לאינטרסים שלכם. הרבה פעמים קורה שבעלי הנכסים בבניין מסוים לא באמת מודעים לזכויות שלהם, מה שגורם לכך שהקבלן מגיע עם הצוות שלו, מבצע את העבודות ולא נותן בפועל לכל אחד מבעלי הנכסים את מה שמגיע לו. כדי להימנע ממצבים כאלה וכדי לדעת שהזכויות שלכם לא נפגעות, כדאי יהיה להתייעץ עם אנשי מקצוע מובילים כמו עורכי דין שחיים ונושמים את תחום התמ"א בשנים האחרונות.

כך בוחרים איש מקצוע מתאים

אם יש משימה שלא קל להתמודד איתה בישראל זו המשימה של בחירת עורך דין מקצועי ומוביל שכן מדובר על מגוון רחב של אפשרויות. לכל איש מקצוע כזה יש רזומה אחר ומוניטין שונה, מה שמסביר מדוע לא יהיה לכם קל להחליט בידי מי להפקיד את המשימה החשובה הזאת של ללוות אתכם בפרויקט תמ"א 38. לכן אנחנו ממליצים לכם לבדוק:

  • רזומה ומוניטין
  • ניסיון
  • שירות ואדיבות
  • המלצות
  • מחירים ושכר טרחה

זה ברור שיהיה עליכם לשלם לערוך הדין שילווה אתכם לאורך הפרויקט אך בסופו של דבר עדיף לבדוק שהסכום לא יהיה גבוה מידי. כמו כן, במידה ואתם לא מצליחים לשכנע את השכן המתנגד אתם צריכים להחליט האם תספגו אתם את עלויות הפרויקט. יש מקרים שבהם השכנים האחרים יחליטו שזה משתלם להם אך יש גם מקרים שבהם העניין יגיע לבתי משפט שכן יתעורר רצון לתבוע את הדייר המתנגד. שווה להתעמק בדברים וכן לקדם את הפרויקט הזה כי אחרי הכול מדובר על בטיחות הנכס שלכם.