אחד הנושאים החמים ביותר בשנים האחרונות בתחום הנדל"ן, הוא הנושא של תמ"א 38 וחידוש פני מבני מגורים בעיר. יותר ויותר מבנים ישנים נכנסים אל תוך פרויקטים מסוג זה, מתוך כוונה גם לחזק את המבנים ולהכין אותם לקראת רעידת אדמה אפשרית, אך גם מתוך כוונה לשפר את המבנה, לחדש את פניו ולהתאים אותו למאה העשרים ואחת.

כאשר דיירים במבנה מגורים מקבלים הצעה להיכנס לפרויקט תמ"א 38 או כל פרויקט אחר של חידוש המבנה, הרי שבאופן טבעי אחת הנקודות שמעניינות אותם היא, כיצד הם יכולים לשפר את איכות החיים שלהם, דרך שינוי פני הדירה בה הם מתגוררים. אומנם, המטרה של הפרויקט היא לחזק את המבנה, לחדש אותו, בין אם זה אומר להוסיף שטח, קומות, להתקין בו מעליות ועוד, אך גם כל בעל דירה בנכס, מקבל שטח נוסף עבורה, וכן הוא יכול במקביל לשפץ את הדירה שלו.

על מנת לנצל את ההזדמנות, הרי שבעלי דירות רבים בוחרים לשפץ את הדירה שלהם במקביל לפרויקט השיפוץ במבנה, כשבין השאר זה אומר, הרחבה ואיחוד חדרים, שיפוץ השירותים, שיפוץ הסלון ועיצובו מחדש וכן שיפוץ והחלפת המטבח.

אופציה אידיאלית למקרה זה, היא התקנת מטבח כפרי או מטבח מודרני במקום המטבח הישן. הרי במקרים רבים הדירות לא עברו שיפוץ קודם לכן, ולכן המטבחים שמותקנים בהן הם ישנים, לא מתאימים לימנו וזקוקים לשינוי.

במקום לחדש את המטבח באופן נקודתי, אפשר להחליף אותו ולהתקין מטבח כפרי או מטבח בסגנון אחר, אשר מתאים יותר לימינו, מטבח שיכול גם לספק הרבה יותר מקום, גם לייצר תחושה הרבה יותר נעימה, מטבח יותר מרווח, מסודר, עם שטחי עבודה מודרניים ופתרונות אחסון מתאימים.

מה היתרונות של שיפוץ מטבח בשלב זה?

על פניו, בכל שלב זה יהיה נכון לבצע שיפוץ והחלפה של מטבח, אם יש צורך בכך. אך יהיה נכון יותר מצדנו לבצע את השיפוץ, דווקא בנקודת זמן זו, כאשר במקביל אנחנו משפצים את המבנה כולו.

◄ ראשית, במקום להתמודד עם שני שיפוצים בנפרד, אנחנו פשוט משלבים ביניהם. זה אולי יהיה לא נוח, אך כשחושבים על זה, זה עדיף מאשר מצב בו אנחנו נמצאים בשתי תקופות של שיפוצים.

◄ שנית, בצורה כזו, הרבה יותר נכון לתכנן את המבנה מחדש, יותר נכון להתאים אותו לצרכים שלנו.

◄ שלישית, בסיומו של התהליך, ערך הדירה יעלה פלאים ואז אנחנו נוכל להחליט האם להמשיך להתגורר בו, או שמא למכור או להשכיר אותו. אנחנו נוכל ליהנות מתשואה יותר גבוהה.

צריך לומר, שזה דרוש תכנון, התאמה וכמובן זה יכול לקחת הרבה זמן, שכן עד שנכנסים לשיפוץ של המבנה, לוקח לא מעט חודשים. מצד שני, זה מאפשר לנו להתכונן לקראת זה ברוגע.