תאורה טובה חשובה לכל חדרי הבית, כשאנחנו אומרים חשובה אנחנו מתכוונים לחיונית. כך לדוגמא, כשחדר האמבטיה הוא המקום הראשון שהולכים אליו בבוקר, איפה ששוטפים את הפנים ומסדרים את השיער מול המראה התקנת התאורה הלא נכונה תגרום לכך שהאיפור שלכן יצא לא מדויק וכך גם הגילוח שלכם.

כשמתכננים תאורה לבית, יש להתחשב בכמה גורמים וליישמם-

מקסמו את התאורה הטבעית

זה דבר מוכח כי אור יום טבעי יכול לשפר את מצב הרוח. לכן, יהיה אידיאלי לעצב את הקירות החיצוניים של הבית  עם אור טבעי ככל האפשר. אם אתם מתכננים חלון אחד, למה לא שניים? למה לא צוהר? צוהר מאפשר תאורה מקסימלית גם בימים מעוננים. אם תחשבו על זה, תאורה טבעית היא התאורה בה רוב האנשים רואים אתכם, כך שתעדיפו תאורה שתסדר אתכם הכי טוב לפני צאתכם מהבית.

ראו גם: מדבקות קיר מעוצבות לבית

תאורה כוללת בחלל הבית

בכדי ליצור את התאורה הכללית של הבית, תאורה שלא ממוקדת למקום אחד, תוכלו למשוך גופי תאורה מעל ארונות המטבח למשל. כך תתקבל תאורת רקע נכונה ורכה. כמו כן, רצוי להתחשב בצבע הנורה וכיצד היא מתנגשת עם צבע הקירות. צבע שגוי של נורה יכול לשנות את כל המראה, דבר שיכול לעוות את המציאות, בעיקר כאשר אתם רוצים להתארגן. עוד רעיון נהדר לתאורה הכוללת הוא הדימר. התקנת דימר לתאורה הכוללת יכולה לתת לכם את האפשרות להחליט על מצב התאורה לפי האווירה בבית. כך, בבוקר תשתמשו בתאורה חזקה ומעוררת ובערב תוכלו לעמעם את האור לקבלה אווירה רגועה ואינטימית יותר.

תאורה ממוקדת

תאורה ממוקדת תהיה יותר חזקה מהתאורה הכללית ותיתן לכם את האפשרות להתגלח או להתאפר בתאורה הנכונה עבור זה. נקודת אור מעל המראה יכולה לעזור, אך חשוב מכך, התקנת גופי תאורה בהירים בצדי המראה יבטלו את הצללים ויספקו השתקפות אמיתית. המטרה היא למקם את האור בחלק המרכזי של המראה, כך תפוקת האור הבהירה ביותר תפגע בפנים שלכם בזמן ההתארגנות.

תאורה חמה

תאורה חמה קשורה בהרבה לצבע המנורה. כאשר במהלך היום אתם יכולים להשתמש באור היום הטבעי, סביר שבשעות הלילה תרצו לאמץ אווירה אחרת בבית. בעיקר אם עבר עליכם יום קשה וכל מה שאתם רוצים זה לשכב על הספה מול הטלוויזיה. תאורה חמה יכולה להשרות אווירה אינטימית יותר ורכה יותר, דבר שיאפשר לכם לסיים את היום בנעימים.

גופי תאורה נכונים הם כל העניין כאשר אתם רוצים לקבוע את התאורה של הבית המשופץ שלכם. אם אתם מרגישים שאין לכם מספיק ניסיון כדי להחליט בעצמכם על התאורה הנכונה בשבילכם, התייעצו עם אנשי המקצוע הנכונים. אחרי הכל, הבית הוא המקום בו אתם עם עצמכם, לא תרצו להרגיש נעים?