בניית בניין היא תהליך מורכב וארוך אשר לוקח לא מעט זמן עד שהוא מסתיים. במהלך בניית הבניין יש צורך בקבלן בניין שיהיה אחראי על תהליך ההוצאה לפעול של עבודות הבנייה, ניהול הבניין מבחינת המבנה,  אחראי על עבודות תשתית המבנים ועוד. ללא קבלן בניין בשטח לא ניתן לפקח אחר בניית הבניין, מה שגורם בין היתר לליקויים שונים בסיום הבניה.

למה יש צורך בקבלן בניין?

קבלן בניין הוא אחד הגורמים החשובים ביותר בתחום בניית הבניין. קבלן הבניין הוא האדם אשר מוטלת על כתפיו אחריות רבה מתחילת הבניין ועד סיום הקמת הבניין. הקבלן אחראי על כל תהליך הבנייה מתחילתו ועד סופו, הוא אחראי על כל עבודות התשתית השונות, הוא מפקח על הפועלים בשטח וכן בודק שאין ליקויים במהלך הבנייה.

תפקידו של קבלן בניין

קבלן בניין מתמחה בטיפוסי מבנים שונים, שיטות בנייה שונות, חלקים של הבנייה, דרי גודל שונים של הבנייה. כל אותן פעולות מצריכות מקבלן הבניין מקצועיות רבה בעת העבודה, ניסיון עשיר בתחום הבנייה. כמו כן, על קבלן הבניין ישנה אחריות רבה אשר כוללת בין היתר קבלני משנה שהוא אחראי אליהם במהלך הבנייה ואשר מספקים לו מידע לגבי מצב הבנייה. כל אחד מקבלני המשנה אחראי על תחום אחר במהלך הבנייה, כך למשל יש לנו קבלן הריסה של המבנה הקודם שהיה בשטח, קבלן עבודות עפר, קבלן שלד, קבלן חשמל, קבלן אינסטלציה, קבלן עבודות טיח ועוד.

עד כמה קבלן בניין חשוב בתהליך בניית הבניין?

הבחירות שלוקח קבלן הבניין במהלך תהליך הבנייה משפיעות על הבנייה עצמה ועל גמר איכות הבנייה. קבלן אשר לא נמצא בשטח ולא מפקח על העובדים תחתיו, עלול לגרום לליקויים שונים בבניין אשר יורידו את ערך הנכס עצמו. מעבר לכך, חשוב שהקבלן יהיה מקצועי ובעל ניסיון בתחום הבנייה, על מנת שתוצאות הבנייה יהיו איכותיות וברמת גמר גבוהה. רגע לפני שאתם נכנסים לתהליך בנייה, בחרו בצורה חכמה ונכונה את קבלן הבניין שילווה אתכם לאורך כל תהליך הבנייה. הקבלן הזה חייב להיות מנוסה, מקצועי ביותר, אמין ושירותי על מנת שנוכל לשאול אותו שאלות והוא יענה לנו ללא כל בעיה.

אחריות קבלן הבניין בתהליך הבנייה

אחריות קבלן הבניין בתהליך הבניין מוגדרת בחוזה עבודה בהתאם לפרויקט שנשכר לעבוד בו. הוא מחויב לתקני הבנייה אשר מוגדרים בחוק, נושאי התכנון והבנייה, בטיחות הבנייה, תנאי העסקת העובדים שתחתיו, שכר העובדים וכל ניהול העובדים. בנוסף על כך, אחריות הקבלן נמשכת גם שנים לאחר סיום הבנייה. כך שאם קרה משהו בבניין בזמן שקבלן הבניין היה אחראי על פרויקט הבניין, הוא נושא באחריות זאת עדיין. לדוגמא, במידה והייתה רעידת אדמה והתגלו ליקויים שונים בבנייה, הקבלן אחראי על ליקויים אלו, כי הוא זה שפיקח על פרויקט זה באותם הזמנים.

ראו גם: חברת תרגום מקצועית