כשאנחנו נכנסים למטבח או חדר אמבטיה, אחד האלמנטים הבולטים בעין הם אריחי הקרמיקה. זה לא מפתיע, שכן מדובר באלמנט שתופס חלק משמעותי מהקיר במקום.

במטבח, למשל, אנחנו נמצא אריחי קרמיקה סביב הכיור, סביב האזור בו אנחנו מבשלים, ובמקרים רבים גם באזור בו נמצא התנור. באמבטיה, אנחנו נמצא אריחי קרמיקה, סביב ומעל הכיור, האמבטיה עצמה, האסלה וכן במקומות אחרים.

מטרתם של אריחי קרמיקה למטבח ולאמבטיה היא לשמור על הקירות, כך שלא יירטבו וייהרסו, שחומרי הבישול במטבח או הסבונים השונים באמבטיה, לא ייגרמו נזק מתמשך לקיר. אותם אריחים מהווים למעשה, חיפוי קיר מושלם בשביל לשמור עליו וכך אנחנו נוכל למנוע מהצורך לתחזק אותו או לבצע בו שינויים שונים במהלך הזמן.

כשאנחנו בוחרים אריחי קרמיקה למטבח ולאמבטיה, יש שתי נקודות משמעותיות שאנחנו מתייחסים אליהן. הראשונה היא, עד כמה האריחים חזקים, עמידים ויעילים בתור חיפוי קירות, השנייה, עד כמה האריחים מעוצבים יפה, כך שהם יכולים להתאים לעיצוב ולסגנון של המקום.

\בחלק הבא של המאמר, אנחנו נתייחס לשאלה, כיצד בוחרים אריחי קרמיקה בהיבט של העיצוב ובפרט בכל הקשור לצבע שלהם. חשוב להדגיש, אנחנו יכולים למצוא סוגים שונים של אריחים, בסגנונות שונים. מה שאומר, שאנחנו יכולים לבחור אריחים מסוג מסוים, בצבע שמתאים לנו, כלומר, אנחנו לא צריכים להתפשר, לא על האיכות ולא על הסגנון.

לפני שנציג את הנקודות השונות, יש להדגיש עוד, שכיום אפשר למצוא קטלוגים נרחבים של אריחי קרמיקה, בין אם זה אריחים שמיוצרים בישראל או בחו"ל, ואנחנו יכולים לרכוש כמות מספיק גדולה, שתשרת אותנו הן כרגע והן בעתיד, אם נידרש להחליף אריחים מסוימים.

כיצד בוחרים צבעים של אריחי קרמיקה

יש כמה נקודות שיכולות להשפיע על הבחירה שלנו, נקודה ראשונה היא כמובן הסגנון של המקום, העיצוב שלו.

אנחנו נרצה שהאריחים יהיו מותאמים לשאר האלמנטים בחלל החדר, בין אם זה אומר, במטבח אנחנו נתייחס לשיש, ארונות, משטחי עבודה ועוד, באמבטיה, נתייחס לעיצוב של המקום, לאמבטיה ולאסלה וכן לפריטים אחרים. בסופו של דבר, נרצה שהצבעים יהיו דומים או קרובים בסגנון שלהם.

נקודה אחרת שנתייחס אליה, היא היכולת לשמור על הניקיון של האריחים, עד כמה זה פשוט ונוח עבורנו. אנחנו נעדיף אריחים בהירים אך כאלה שניתן לנקות בקלות, כאלה שלא צוברים כתמים ולכלוך, לא באופן רגיל ולא מחומרים מיוחדים.

נקודה אחרונה, מתייחסת לשאלה כאמור האם נעדיף אריחים בהירים או כהים. התשובה היא פשוטה, אנחנו נעדיף אריחים בהירים, שכן הם מכניסים הרבה יותר אור ואווירה נעימה למקום. אם נשתמש באריחים כהים, הרי שגם נמצא את עצמנו בתוך חדר חשוך, קודר, זה מאוד לא נעים לבשל או להתקלח בחדר כזה ולכן נעדיף אריחים בהירים.