ככל שעוברות השנים ניתן לראות עוד ועוד בניינים שבהם מתבצעות עבודות במסגרת תמ"א 38. יש בכך היגיון רב שכן ישראל נמצאת במקום גיאוגרפי שמועד לפורענות מבחינת רעידות האדמה, ולכן חשוב כל כך לחזק את המבנים שבהם אנחנו גרים. בנוסף לכך, עוד סיבה טובה להיכנס לפרויקט של תמ"א 38 זו העובדה שאפשר בצורה כזאת להעשיר את הנכס ולהוסיף לו לא מעט אלמנטים שיעלו את הערך שלו ואת איכות החיים בתוכו. לכן, אם גם אתם עובדים היום על בניית תוכנית של תמ"א 38 לבניין שבו יש לכם נכס, כדאי יהיה לקחת את כל האפשרויות הקיימות בתור אופציה. האם אתם רוצים להוסיף חניה למקום? או שאולי תהיה אפשרות להגדיל את שטח הדירות השונות בבניין? האמת היא, שלפעמים גם תוספות צנועות ופשוטות יותר כמו חלונות או תריסים מאלומיניום יוכלו לעשות את העבודה, אז למה שלא תתעמקו בעניין עוד היום?

 

כמה כדאי להשקיע בתוספות לדירה?

ראשית, כדאי יהיה לחשוב על איזה סוג של תוספות אתם בונים, כי יש הבדל בין התקנת רצפת פרקט בחדרים ובין שדרות על ידי חלונות חדשים שתקבעו בכל קיר. רק אחרי שתדעו איזה מכל התוספות מדברות אליכם יותר תוכלו להתחיל לבדוק את העלויות וכדאי לדעת שלא תמיד זו חייבת להיות הוצאה כלכלית מאוד גדולה. בין אם אתם חושבים לשלב בדירה המחודש שלכם תריס חשמלי קליל או כל אלמנט אחר, כדאי יהיה לדעת שיש אפשרות לעשות השוואת מחירים בין חברות ובין ספקים שונים. אין שום סיבה שבגללה אתם צריכים לשלם מחיר גבוה מידי עבור השירות שאתם רוצים לקבל או עבור התוספות השונות ולכן כדאי לכם להשקיע ולבדוק את המחירים בכמה חברות שונות.

 

אל תתפשרו על איכות המוצרים

זה לא משנה איזו תוספת אתם רוצים להתקין בדירה ומה יכול בעיניכם לשדרג את הבית, כי בכל מקרה כדאי יהיה להקפיד על דבר אחד, וזו האיכות. בין אם אתם בוחרים להתקין פרקט, תריס חשמלי או כל מיני אלמנטים אחרים כדאי יהיה לבחור רק מוצרים מאיכות ללא פשרות. ההיגיון הוא פשוט: אתם משקיעים בחידוש הבית, עושים פרויקט מורכב של תמ"א 38 ולכן זה טבעי שתרצו ליהנות מהתוצאות לכמה שיותר שנים. משמעות הדברים היא שלמרות המחירים כדאי יהיה לבחור רק את המוצרים הכי טובים שיש, כי אפילו אם על איכות משלמים יותר, זה כדאי. איכות טובה מבחינה בדרך כלל שהמוצר יחזיק מעמד להרבה יותר שנים וכי תוכלו להשתמש בו בקלות רבה. לכן ההמלצה שלנו היא לבדוק מראש כמה זה עולה ולהכין את התקציב שלכם לעניין, כי איכות טובה זה משהו שאפשר ליהנות ממנו בכל יום מחדש בבית הפרטי שלכם.