על תוכנית תמ"א 38\2

תמ"א 38 – "תכנית מתאר לחיזוק מבנים קיימים בפני רעידות אדמה" התוכנית אשר נועדה לחיזוק מבנים מפני רעידות אדמה, אושרה באפריל 2005 ע"י הממשלה, תוך מתן היתרי בנייה והקלות לעידוד יזמים לביצוע עבודות שדרוג למבנים.
במסגרת תיקון 2 לתמ"א 38 אשר נקרא גם תמ"א 38\2, משרד הפנים אישר לקבל היתר להריסתו של הבניין ולבנייה מחודשת בהתאם לתקן תמ"א 38\2. התיקון לחוק שנקרא גם תמא 38 2 אושר בעקבות מבנים שבהם העלות לשיפוץ ושדרוג הינה גבוהה במיוחד וינה משתלמת עבור היזמים, ולכן במקום לשדרג ולחזק את הבניין הקיים, תמ"א 38\2 תאפשר הריסה ובנייה מחדש על פי התקן המחמיר. ביצוע תמא 38 2 מבוצע בהתאם לתקן 413 שהינו תקן מחמיר כנגד רעידות אדמה. חשבו לציין שפרויקט תמ"א 38\2 מאושר מול הועדה המקומית או העירייה ולא מול הוועדה המחוזית כמו בתוכנית פינוי בינוי אשר עלולה להימשך מספר שנים.

האם הבניין שלי מתאים לביצוע עבודות תמ"א 38\2

כאשר מדברים על תמא 38 2 או תמא 38 ב לעומת פרויקט פינוי בינוי , אשר חובה שיהיו לפחות 24 יח"ד בבניין הישן על מנת לבצע פרויקט מסוג זה, בפרוייקט על פי תמ"א 38\2 אין חובה כזאת, ולכן תמא 2 כמו תמ"א 38 חלה על כל מבנה שהיתר בניינו הוצא לפני שנת 1980, מצריך חיזוק מפני רעידות אדמה עפ"י תוכנית בניין העיר (תב"ע) הקיימת, ושנקבע על ידי מהנדס שאינם בנויים על פי תקן ישראלי 413. במסגרת התהליך הבניין כולו עובר שיפוץ וחיזוק משמעותי במבנה ובשלד הבניין. לעיתים רבות משתמשים באמצעים עבור ניסור בטון בכדי לעשות התאמות וחיזוקים שונים אשר נדרשים בבניין

מה מקבלים הדיירים מביצוע תמ"א 38/2 בבניין?

בראש ובראשונה, בפרויקט תמא 38 2 אשר נקרא גם תמ"א 38 ב, הדיירים ייהנו מדירה חדשה בניין חדש ויוקרתי, תוך ניצול מקסימלי של השטח לבניית הדירה בצורה הנכונה ביותר. במידה ויש אפשרות בשטח, הדיירים יקבלו דירה גדולה יותר מהשטח דירה הנוכחי.

בבניין החדש על פי תמ"א 38\2, הדיירים יוכלו להינות, ממעלית חדישה, מרפסות שמש, ממ"ד/ממ"ק, לובי וחדר מדרגות מעוצבים.

בפינוי הדירה ועד אכלוס בבניין החדש, הדיירים יקבלו דמי שכירות הנהוגים בשוק ועפ"י הסכם מול החברה.

כל העלויות והתשלומים, המיסים והאגרות, באחריות החברה.

כל התוספות בכפוף להחלטת הרשות המקומית והתכנות כלכלית.

תמ"א 38\2 ברחוב מוסינזון תל אביב

תמ

למידע נוסף: תמ"א 38 | פינוי בינוי

צרו עמנו קשר